Noderīga informācija

Adrese:
Vasarnīcu iela 16-4, Ventspils, LV-3601

 

Tālr. (LMT): +371 29498086
Fakss: +371 63628551
E-pasts: info@geodati.lv


Darba laiki
Darba dienās: 08:30 – 17:00
Pusdienlaiks: 12:00 - 12:30

 

SIA ĢeoDATI sanem Ventspils pilsētas atbalstu 04.08.2017 09:19

 

Projekts tiks izstrādāts ciešā sinerģijā ar strauji attīstošos bezpilota lidaparātu jeb dronu industriju – izplatību un pielietojumu. Jau šobrīd droni tiek pielietoti daudzās dažādās jomās, piemēram, ģeotelipsko datu iegūšanā, vides aizsardzības jomā, veidojot reklāmas materiālus, pasta pakalpojumu nodrošināšanai un pat cilvēku transportēšanai.

Izveidotā interneta vietne būs paredzēta galvenokārt ar droniem iegūto un apstrādāto ģeotelpisko datu izvietošanai, analīzei, uzglabāšanai un apmaiņai. Būtiska platformas priekšrocība būs iespēja tajā izvietot ortofotokartes, 3D objektu datnes, kas veidotas vai apstrādātas jebkurā no tirgū pieejamām programmām un platformām. Izstrādātais produkts nodrošinās objektu attēlojumu 4 dimensijās – papildus objekta vizuālajam attēlojumam, lietotājiem būs iespējams redzēt objektu attēlojumu dažādos laika posmos, kā arī skatīt pievienotos informācijas slāņus. Piemēram, apskatīt objektu pirms būvdarbu vai rekonstrukcijas uzsākšanas, būvdarbu laikā un jau pabeigto gala rezultātu.

Iespēja izvietot Ventspils pilsētas objektus 3D formātā vienotā platformā ļaus vizualizēt pašvaldības, tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbu, kā arī ērti demonstrēt iedzīvotājiem un citām sabiedrības grupām nepieciešamos infrastruktūras objektus dažādos laika momentos. Plānotai platformai ir potencionāls augt globālā tirgū tādos segmentos, kā būvniecība, ieguves rūpniecība, teritoriju pārvaldība.

Galvenie platformas lietotāji būs profesionālo pakalpojumu sniedzēji – ģeotelpisko datu ražotāji, kā arī to klienti – pašvaldības, būvnieki, projektu izstrādātāji u.c.

Ventspils IKT pilotprojektu programmas konkursa 2. kārtai bija pieteikušies kopumā 6 uzņēmumi, no kuriem tika atbalstīti 4 pretendenti.